+90 212 230 58 68 - +90 553 665 5868   info@pilatesakademi.com

Eğitmen – Meltem KARAAĞAÇ

Spor hayatıma 2004 yılında Tercüman kolejinde dans ederek başladım.Bunun dışında ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite yıllarımda birçok yerde dans ettim. Lise eğitimim boyunca dans hentbol ve badminton ile uğraştım.

2008 yılında Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandım.

Üniversite eğitimim devam ederken 2008 yılında Pilates’le tanıştım. Pilates ve Zumba eğitmenliği yapmaya başlayarak iş hayatına atıldım. Bu Süreçte İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Galata Noa Gym de pilates ve zumba dersleri verdim.

2010 senesinde Shaman Dans Tiyatrosu adlı profesyonel dans grubuna profesyonel dansçı olarak girdim.
2011 senesinde Türkiyenin en büyük dans grubu olan Anadolu Ateşinde dans ettim.

2008 ve 2017 yılları arasında pilates, personal trainer, zumba ve hareket bilimi ile ilgili birçok eğitime katıldım.

4 senedir Nişantaşı’nın en iyi Stüdyolarından biri olan Pilates Akademi de Personal Trainer olarak çalışıyorum. Bu süreçte birçok sağlık problemi olan öğrencilerim oldu. Daha çok medikal çalışmalar kullanarak öğrencilerimi doktor kontrolünde tedavilerini destekleyici egzersizlerle çalışmalarımı sürdürdüm.

Pilatesin bir çok rahatsızlığa faydasının olduğunu öğrenmiş oldum

Bir çok workshopa, conventiona ve eğitime katılmak bu konu da daha detaylı bilgi sahibi olmamı sağladı.

2016 Ocak ayında özel kanallardan biri olan Tv8 adlı kanalda Türkiye’de bu işle ünlenmiş bir fıtness model ve manken ile bir pilates programına başladım. Bir sezon boyunca devam eden spor ve sağlık programında tüm insanlara doğru egzersizi sosyal medya ve televizyon aracılığı ile anlatmaya çalıştım. Devam eden süreçte Adidas markasıyla bir marka elçisi iş birliği yaptım ve boostgırl olarak çeşitli organizasyonlara katıldım. Ardından Puma markasının pilates eğitmeni olarak genel müdürlüklerinde ders verdim ve tüm organizasyonlara katıldım.
2016-2018 yılları arasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinde gönüllü olarak ders verdim. Bununla beraber stüdyo kurucusu Abdullah Andsoy ile beraber Omurilik felçlileri için Dünya da ilk defa üretilmiş pilates makineleri tasarladık. Bunu tüm belediyelere sunarak Türkiyede ve dünyada yaygınlaşmasını hedefliyoruz.

Sosyal medya instagram kanalında ortalama yirmi bin takipçime beslenme ve egzersiz önerilerinde bulunmaktayım.