+90 212 230 58 68 - +90 553 665 5868   info@pilatesakademi.com

Merhaba, ben Dilek.

Çok geçmişe gitmeye gerek yok, doğum yılı filan gibi.

Çukurova Üniversitesi , Turizm ve Otel İşletmeciliği’nden mezun olduktan sonra turizm sektöründe 23 yıl çalışmışım ( şimdi hesapladım).
Stresli kurumsal hayata devam ederken , bir yandan değişik spor dallarını denerken 2006 yılında yüzme sporuna başladım ve hâlâ devam ediyorum.

Spora başlarken zayıflamak gibi bir amacım yoktu ama sonra ‘masabaşı’ diye tabir edilen 09:00 – 18:00 çalışma saatleriyle birlikte bir spor branşı daha eklemeyi düşündüm. Araştırdım, denedim, yüzme ile birbirlerine destek olacağı bilgisi ile pilatese başladım.

Çok zaman geçmeden de herkes kilo verdiğimi söylemeye başlamıştı, gerçekte kilomda hiç değişiklik olmadığı halde. Beslenme alışkanlığı ile birlikte kilo da değişebilir tabii, tercihe bağlı.

Yıllar geçtikçe, değişen eğitmenlerle de artık yanlışı doğruyu merak ederek pilates eğitmenliğini araştırmaya başladım. Bu arada Lisanslı Master Yüzücü de olmuş, yüzme yarışlarına katılıp madalyalar, kupalar ( aslında sadece 2 kupa) kazanmaya başladıkça Spor sektörü ile ilgili hayallerim de başlamıştı. Yüzme yarışı organizasyonlarında da destekte bulunuyordum( gönüllü olarak)

Sonra bir gün Kurumsal Hayatta durmam gerekti. Durup , kendime düşünecek zaman ayırdım.

Yüzme Antrenörlüğü ve Pilates Eğitmenliği hep aklımdaydı zaten, yine araştırmaya başladım.

Baps – Body Art Pilates Studyo kurucusu Taha Erpulat ile bir öngörüşme yaptım.

Pilates eğitimime en yüksek basamaktan başlamaya karar vermiştim.
Tüm dünyada geçerliliği en fazla kabul gören Balanced Body Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına Baps Academy’de başladım.

Modul 1 eğitiminin hemen arkasından Anatomi workshop’ını ilave ettim.
Staj için de Pilates Akademi Nişantaşı kurucusu Abdullah Andsoy bana kapılarını açtı.
Modul II’ yi de eğitimlerime kattım.

Kurumsal hayatın şartları geçmekte olan zamanla birleşince ‘spor’ kaçınılmaz oluyor.

Ben her zaman ‘Sağlıklı yaş almak istiyorum’ dedim. Turizm sektörü nedeni ile farklı ülkelerden turistlerle kendi ülkemdeki kişilerin fiziksel farklılıklarını görebiliyordum.

Gelin , birlikte sağlıkla yaş alalım, bedeninize bir şans verin.