+90 212 230 58 68 - +90 553 665 5868   info@pilatesakademi.com

Eğitmen – Osman CEVAHİRCİ

Futbol oynayarak başladığım spor hayatımı meslek olarak devam ettirmek istediğim için 2011 yılında Marmara Üniversitesi beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüne girdim ve 2015 yılında mezun oldum.

Mezuniyetimin ardından akademik alanda kendimi daha fazla geliştirmek istediğim için yine Marmara Üniversitesi nin spor eğitimi bölümünde yüksek lisans programına başladım. Eğitim hayatımla birlikte; yüzme, cimnastik, fitness ve futbol gibi branşlarda eğitmenlik yaptım.

Pilates akademi ile birlikte öğrencilik ve eğitmenlik hayatımda kazandığım tecrübeyi pilates ile birleştirdim. Pilates akademiden aldığım eğitim ile bir yıldır pilates akademi bünyesinde pilates eğitmeni olarak çalışıyorum.
Derslerimde, diğer branşlarında kazandığım tecrübenin avantajını da kullanarak dersi daha çeşitli hale getiriyorum.

Özellikle kilo vermek isteyen üyelerime kardiyovasküler sistemin daha aktif olduğu pilates yaparken aynı zamanda yağ yakımını sağlayan aerobik sistemin ders boyunca aktif kullanıldığı bir program uyguluyorum ve üyelerimde derse düzenli gelinmesi ve beslenme önerilerime dikkat edilmesi halinde ortalama 15 derste 2 beden daralma ön görüyorum.