+90 212 230 58 68 - +90 553 665 5868   info@pilatesakademi.com

Eğitmen – Batuhan KARAMUK

Uzun yıllar süren aktif sporculuktan sonra 2005-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde, spor yöneticiliği lisans eğitimini tamamlarken yan dal olarak da engellilerde takımsal ve bireysel sporlar eğitimi aldım. 2010 yılında bitirme projemi, “büro çalışanlarının yaptıkları fitness antrenmanlarının psikolojik sağlıkları üzerindeki etkisinin incelenmesi” konusunda yaparak spor ve psikoloji konularını birleştiren bir çalışma yaptım.

2014 yılında İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon alarak mesleğimin kapsamını genişletmek ve daha çok yaş grubuna hitap etmek istedim.
11 yıllık eğitmenlik geçmişimde 5 farklı engelli branşında eğitmenlik yaptım ve birçok farklı yaş grubundan kişilerle fitness ve pilates dallarında eğitmenlik yaptım.

Son 6 yıldır sadece pilates eğitmenliği yapıyor ve beden-zihin ilişkisinin öneminin çok büyük olduğunu düşünüyorum. Pilates derslerimde bu ilişkinin gelişmesi için çalışmalar yapıyor ve bu çalışmaların, sporcunun hem fiziksel hem de psikolojik olarak gelişimini sağlıyorum.

Spor iyileştirir🙂